lublin i okolice - informacje

Lubelak.EU jako Startup (2): Seed stage

Ten etap realizowany był równolegle z budową elementów niezbędnych do zbudowania produktu MVC. Testami poszczególnych modułów, analizą niszy, zdobywaniem wiedzy z zakresu prawnego oraz technologicznego stacku niezbędnego do uruchomienia produktu. https://www.lubelak.eu/2022/10/lubelakeu-jako-startup-3-early-stage.html

Faza walidacji pomysłu to etap, w którym struktura startupu zaczyna się organizować, a startup zajmuje się walidacją hipotezy. W tej fazie mamy do czynienia z pierwszym prototypem rozwiązania, którego zadaniem jednak nie jest zarabianie, a przekonanie inwestorów do inwestycji lub zbadanie, czy rozwiązanie wydaje się być interesujące dla potencjalnych użytkowników. To etap w którym startup się bootstrappuje (bootstraping, czyli samofinansowanie, opłacanie działania startupu z budżetu founderów) lub też udało mu się pozyskać pierwsze finansowanie od aniołów biznesu, akceleratorów lub znajomych i rodziny.


Odważyłeś się, żeby podjąć pierwsze działania. Uważasz, że Twój startup ma szanse na sukces. Zaczynasz przelewać pomysł na papier. Rozmawiasz ze znajomymi przy piwie. Szukasz informacji w internecie. Chcesz się dowiedzieć, ile może kosztować uruchomienie biznesu. Zastanawiasz się, jakie byłyby koszty marketingu i jakie są możliwe przychody ze sprzedaży. Wciąż małe koszty działania, ale jednak większe zaangażowanie po Twoje stronnie.

Dodaj komentarz! Subskrybuj! Wspieraj LubelakEU
Nowsza Starsza

...


Regulaminy Bez hejtu i mowy nienawiści.
Popisz się z kulturą osobistą 🌹.