lublin i okolice - informacje

Lubelak.EU jako Startup (3): Early stage


Produkt MVP:
Mamy i testujemy działający produkt MVP, zarówno ten rozumiany jako kanał w socialmediach jak i budowę platformy newsowej z prawdziwego zdarzenia pod adresem www.lubelak.eu


Techniczne aspekty produktu znajdziesz pod tagiem "stack"


Weryfikacja rynkowa pomysłu:
Teraz stan na: - 30 Lipiec 2023 Ponad Milion zasięgów, ponad 100K wyświelteń filmów - na samym YT, w moich oczach można uznać za obiecujące potwierdzenie przyjętych założeń biznesowych.


Prezentacje dla inwestorów
Przygotowuję i publikuję kluczowe informacje o projekcie, począwszy od stosownych regulaminów, przez wizję i misję projektu, opis "wsobny" zmiany spostrzegania na "startup oriented" wraz z zastosowaniem narzędzi usprawniających realizację projektu aż po decyzję o pełnej  jawności i przejrzystości projektu, analizę SWOT czy opracowywanie i publikację statystyk


Wszystko to znajdziesz pod tagiem:



Współpraca z użytkownikami
Zbieramy feedback od użytkowników, żeby dowiedzieć się jak możemy ulepszyć produkt.
Nawiązujemy współprace i badamy konkurencyjne rozwiązania.


We wczesnej fazie startup skupia się na wypracowaniu takiego rozwiązania, które odpowie na potrzeby grupy docelowej do której produkt jest skierowany. Jest to etap w którym founderzy blisko współpracują z użytkownikami, żeby dowiedzieć się jak mogą ulepszyć produkt. Głównym celem w tej fazie rozwoju jest dopracowanie MVP z ang. Minimum Viable Product, czyli produktu który zaspokoi najbardziej pilne potrzeby klientów, ale nie będzie jeszcze pełnym rozwiązaniem. Zazwyczaj na tym etapie startupy mają już zespół, definiują model biznesowy oraz aktywnie poszukują finansowania venture capital. Alternatywną droga pozyskania finansowania na tym etapie jest crowdfunding.
Tutaj oprócz Twojego czasu potrzebne są też pieniądze. Przygotowujesz prezentacje określające Twój pomysł. W prezentacji opisujesz sposób działania usługi, model biznesowy, rynek. Tworzysz pierwsze strony lądujące (landing pages), a być może prototyp usługi, a może nawet MVP (minimum valiable product). Oprócz Twojego dużego zaangażowania pojawiają się coraz większe koszty. Jesteś coraz bliżej dowodu na to, czy Twój pomysł będzie się na rynku sprzedawał.
http://startuplife.pl/2020/11/12/dlaczego-patrzenie-na-startup-jak-na-proces-istotnie-zwieksza-szanse-na-sukces/

Dodaj komentarz! Subskrybuj! Wspieraj LubelakEU
Nowsza Starsza

...


Regulaminy Bez hejtu i mowy nienawiści.
Popisz się z kulturą osobistą 🌹.